Veřejné interiéry

Projekty

71 Zdravotní středisko Velké Přílepy

Velmi prospěšný záměr, který se z domu, který byl dříve koncipován jako penzion a nebo dokonce ještě něco "horšího", vylíhl díky společenské poptávce. Ano, lépe dětský lékař, nebo lékárna, než dům s červenou lampičkou.

Thubnail

Všechny ordinace je možné rozdělit do dvou skupin dle organizace práce v prostoru. Sestra a lékaž pracují samostatně a každý má svoji kancelář. První přijímá pacienty a vyřizuje s nimi objednávky, poplatky, recepty a pod. Lékař ordinuje v sousední místnosti.

ThubnailThubnail

Sestra a lékař pracují společně a mají jednu ordinaci.

ThubnailThubnailThubnailThubnail

72 CompPost

Velmi bohulibý záměr, který jako všechny dobré úmysly skončil záhy po tom co začal. Mladý investor ze Slovenska přišel s velmi neotřelým nápadem vytvoření herního počítačového klubu, pro potulující se mládež na sídlišti Černý most.

Thubnail

Získal si pro tuto myšlenku nejen mne, ale i všechny příslušné pracovníky na stavebním a ostatních úřadech. Znělo to velmi dobře a realisticky. Vše by bylo vybaveno odolnými a nebo snadno vyměnitelnými vvěcmi, typu staré sedačky z aut a pod.

ThubnailThubnail

Vstupné by bylo nevelké, ale dostatečné na to aby odčerpávalo peníze těm, kteří by je utráceli za jiné, daleko hoší věci. Také by se všichni srocovali kolem tohoto "doupěte", kde by byli pod věším dohledem, než rozptýlení po celém sídlišti.

ThubnailThubnail

Bylo uvažováno i s různými dotacemi a samozřejmě s dobrovolnou entuziastickou pomocí od lidí, které herní průmysl prostě jenom baví.

ThubnailThubnail

Mám samozřejmě na mysli herní průmysl v plném slova smyslu.Ne hazard, ale simulátory, střílečky, strategie a podobně. Investor se dokonce připravoval na celé turnaje na místní síti. Prostě plány veliké.

ThubnailThubnail

Bohužel už v projektové fázi, se žačaly ukazovat problémy zaviněné především nevhodností protorů, které sice byly přímo uvažovány pro podobné činnosti a regulovaný pronájem, ale nebyly na skutečné využití dimenzovány.

ThubnailThubnail

Největším problémem byly požárně-evakuační požadavky a samozřejmě v suterénu neodmyslitelná vzduchotechnika. Tím se začaly náklady prudce zvedat. Ještě jsem zapoměl na sanitu. Tam také lítaly statisíce. Každý kdo rekonstuoval koupelnu, jistě ví o čem mluvím.

ThubnailThubnail

 

ThubnailThubnail

 

ThubnailThubnail

73 Velikonoční výzdoba.

Občas spolupracuji se ženou svého bratra Alicí. Je jedním z nejzajímavějších současných fotografů v českých zemích. Mimo profesionálních zakázek, které jí přinášejí zisk, fotí pod vodou pro radost. Vznikly a stále vznikají neuvěřitelné věci. www.alicedigiart.com

Thubnail

Zde se však jednalo jen o rutinní výzdobu obrovského prostoru v ochodním centru. Základem návrhu je hodně muziky za málo peněz. Vpodstatě jako skoro vždy.

ThubnailThubnailThubnail

74 Xewelon

Do budovy, která vždy vzbuzovala rozporuplné reakce a rozpaky jsem se dostal složitým sledem nečekaných událostí. Bylo třeba okamžitě zřídit nové ředitelství pro nový subjekt na co nejreprezentativnějším místě pro východ. V tom případě byl logickou volbou PAKUL!

Thubnail

Nejen prostředí, ale i jednání všech se kterými jsem se setkal při řešení realizace působilo jako cesta zpět do minulosti. Koženka, žaluzie, koberce, tapety... neskutečné. Časová představa investora byla týden až dva. časová představa pronajímatele byla rok... až dva!

ThubnailThubnail

A při příchodu do budovy jsem si okamžitě vzpoměl na slavnou píseň od kapely Wohnout "Vrátnej".  

Thubnail

75 Kavárna Hlávkův dům

Studie využití nádvoří Hlávkova domu pro rozšíření stávající restaurace a změna na kavárnu. Prostor, kde se musí našlapovat doslova po špičkách. Upřímě přiznám, že jsem tam byl poprvé a nestačil jsem se divit, jaká zákoutí jsou v centru prahy k vidění.

Thubnail

Studii zveřejňuji snad jen proto, že mi dalo hroznou práci zaměřit a vytvořit model celého dvora. To je na těchto projektech největší potíž, že když chcete vytvořit vstupní portál do hradu, musíte ve 3D vytvořit pomalu celý hrad.

Thubnail

76 Podniková školka

Chvályhodné rozhodnutí zaměstnavatele, vytvořit denní školku pro mladé zaměstnance s malými dětmi přímo v podniku. Byly na to vyčleněny patřičné prostory včetně sanitárních místností.

Thubnail

Určitou zajímavostí je vytvoření dvojité stěny hlukově oddělujicí velkou zasedačku. Proto vznikl prázdný prostor, který se tváří jako akvárium, i když se zasedačce říká Itálie. A Akvárko se jmenuje úplně jiná zasedačka bez jediné rybky,

ThubnailThubnail

V meziprostoru jsou nasázeny květiny, na které v noci svítí úv lampy a tím je nabíjejí na dobu, kdy se přes den budou nacházet ve stínu.

ThubnailThubnail

Tak a teď po létech se zvou vracíme k tomuto prostoru, abychom ho povýšili z dětského koutku na tzv. skupinu. Znamená to větší sanitární vybavení a splnění dalších požadavků.

ThubnailThubnail

77 Paintball Holešovice

Dobrý záměr, málo peněz. Ale hra je to dokonalá. Popadne vás něco, co se asi děje vojákům někde v akci. A nemyslete, bolí to pořádně.

Thubnail

Bohužel, se při tomto investičním záměru objevil stejný problém jako v mnoha jiných. Tedy sanitární zázemí. Obrovské plochy v suterénech Holešovických hal jsou přímo připraveny na podobné hrátky jako je paintball, ale vytvořit v nich patřičný počet WC a sprch a také nezbytnou prádelnu a v tu ránuj je z toho milion, ne-li více. A návratnost v paintballu je velice nízká. 

Thubnail

78 Kronen Lysinská

Hlavní základna firmy Kronen, která se zabývá vším kolem gastronomie a především kolem kávy.

Thubnail

Ve spolupráci s firmou Konsit, se celá věc podařila za necelých 14 dní. Byl to opravdu rekordní výkon. A rozsah prací nebyl malý. Všechny vnitřní a některé vnější prosklené plochy, včetně nové sanity, všech povrchů, silnoproudu a vzduchotechniky.

ThubnailThubnail

Mnohá zařízení v showroomu jsou totiž napojena a přímo v provozu. Potřebují tedy účinné odsávání přes digestoře. 

82 Bárek ve 2N

Velmi povedený bárek, který byl realizován do posledního šroubku tak, jak jsem ho navrhnul, což mne potěšilo natolik, že jsem osobně pomaloval podlahu alkydovými barvami, které vydrží i tisíc utření poblitiny paní uklízečkou.

Thubnail

Fotky se mi nikdy nepodařilo udělat, protože si z většiny návštěv toho podnikového minibaru nepamatuji skoro nic. Poslední návštěva skončila na podlaze bytu nějaké mladé zaměstnankyně slavné firmy. A poslední slova která si pamatuji zněla: "to musíš vypít na ex, dokud to hoří, jinak se ti roztaví brčko".

ThubnailThubnail

Zajímavé je pojednání stěn, které jsou malinko zavlhlé a nemělo cenu s tím nějak bojovat. Natřeli jsme je tedy na černo a před ně jsme zavěsili dřevěné rošty, na které jsou namontovány různé památeční výrobky.

ThubnailThubnail

V přímém sousedství jsou i WC a malý skládek. Prostě ideální konstelace.

Thubnail

84 Nadstandard

Opět jeden z velice ušlechtilých činů bohatého ivestora. Velice kvalitně a příjemně vybavené pokoje po maminky, které zůstávají v nemocnici s nemocnými děťátky. 

Thubnail

Není to levná záležitost a prakticky vše je nutno dělat na zakázku dle speciálních požadavků zdravotníků.

ThubnailThubnailThubnailThubnail

85 Mostro

Toto je jedna z nejnáročnějších nábytkových kreací, kterou jsem se kdy zabýval. Naprostá bomba. Jsou zde využity snad všechny nábytkářské finty, které v té době byly k dispozici.

Thubnail

Kámen, umělý kámen, pravá dýhovaná laťovka, lamino, ohýbané, vrtané, pískované a broušené sklo. Kůže, koženka, frézování, led osvětlení, akvárium, fontánky, Blum výsuvy a já nevím co ještě.

ThubnailThubnail

Kancelář má sloužit jako pracoviště a zároveň jako útulná jednačka pro přátelská jednání s pohodovými obchodními partnery. Má to někdo štěstí a peníze najednou. 

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

87 Zyxel

Hlavní stan výrazné světové značky, specializující se na digitální komunikaci. Sídlí také v Atriu (budově v areálu společnosti 2N). Tak jsem řešení jejich kanceláří doslova zdědil.

Thubnail

Jedná se o velice dynamické zastoupení a tak se neustále rozšiřuje.

ThubnailThubnail

Pokud byste chtěli vědět odkud je ten sedací nábytek, tak Husička s.r.o. Je to myslím kopie z domu nad vodopádem.

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

88 Kancelář Bohouš

Opravdu vychytaná kancelář, protože jsem jí dělal pro svého bratra. Známe se dobře a oba chápeme humor stejně. Proto jsem si mohli dovolit tuto reminiscenci v ořechové kořenici se všemi ručně frézovanými lištami a broušenými skly.

Thubnail

Je zde asi padesát ručně vyřezávaných hlavic z lipového dřeva, které zobrazují firemní logo IGC. Tedy international gurman club. Kancelář je už přenesena z původního místa do nového prostoru, ale na jejím vtipu to nic neubralo.

ThubnailThubnail

V jedné vitríně je dokonce vystaven jezdící vláček. Parní lokomotiva modelové velikosti 1. Modří již tuší. Znalci ovšem vědí přesně.  

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

89 Vinotéka Roztoky

Jednou přišel Hugo, že by chtěl mít vinotéku. Tak proč ne.

Thubnail

Nevím, jestli jí vlastní dodnes, ale vím že ta vinotéka tam stále je.

Thubnail

 

90 Samaritan

Naprosto tajný projekt, který snad již po letech mohu odtajnit. Projekt na přestavbu Kotvy od konkurence. O jejím zájmu o tuto budovu její současný majitel neměl ani tušení. Musel jsem slíbit naprostou mlčenslivost, ale stejně jsem nevěděl, komu bych to řekl. Tak to teď vykecám na internetu.

Thubnail

Měl jsem za úkol vytvořit vizualizace moderního komplexního pojetí celé této obrovské instituce. Naprosto jsem to nezvládl, protože jsem ani nepochopil zadání.

ThubnailThubnail

Mělo se to namalovat ručně, protože v té době se usuzovalo, že počítačové vizualizace jsou suché. A že ruka tomu dodá ten umělecký šmrnc.

Já to ale pochopil tak, že chtějí hezké obrázky. A ne minimalistických pár tahů tlustou tužkou s velým přesahem čar. No vidíte sami, co vzniklo. Zadavatel nade mnou sprásknul ruce a řekl, že tedy děkuje. Co po ně chěl, mi došlo až daleko později. Minimalizmus tehdá začínal a já ho nidky nepochopil a asi nepochopím nikdy. Doufám že už to vrzy přejde.  

91 Czech Tourizm Staromák

Návrh řešení informačního centra v centru Prahy. Nakonec návrh nebyl realizován z naprostého nedostatku financí. Zadavatel měl velké oči.

Thubnail

Výsledek můžete posoudit sami až půjdete kolem. 

ThubnailThubnailThubnail

92 Salon Rapido Beroun

Projekt s velkým P je zajímavý především svojí komplexností. V nově zrekonstruované ulici, nebo spíše čtvrti v Berouně u nádraží vznikl jakýsi trojboj, který se svojí náplní docela dobře doplňuje.

Thubnail

Když vyjdete do druhého patra, tak tam najdete nádherné fitko pod šikmou střechou s velkými střešními okny. Zde si můžete krásně zpevnit figuru a vytvarovat potřebné části těla.

ThubnailThubnail

Když se cítíte dostatečně vylepšeni tělesně, zajdete se hned vedle o patro níže na relaxační masáž. Zde se zregenrujete i psychicky a můžete se přesunout opět hned vedle...

ThubnailThubnail

Do salonu krásy. Zde se vylepšíte ještě vzhledově. Tvář, nožičky, nehtíky, vrásky a vlásky. No a když už jste naprosto krásní, vysprchovaní a vyrovnaní zevnitř i vně, a lehčí o nějaký ten tisíc korun, můžete se přesunout...

ThubnailThubnail

Do přízemí, do kavárny, kde se svým pohodovým úsměvem a dokonalým vzhledem okouzlíte někoho, kdo vám několikanásobně vrátí vaše předem dobře investované peníze.

ThubnailThubnail

A já jsem u všeho toho vymýšlení a taktizování byl a neustále jsem si opakoval jakou mám krásnou profesi, při které se toho tolik zajímavého a vzrušujícího dozvím.

ThubnailThubnail

Jistě chápete, že podobným podnikáním se nezabývají žádné zapšklé ošklivky, nebo přísné mužatky. Mám jejich fotografie a veliké nutkání je zveřejnit, ale vím co je dobré vychování a co se sluší a patří.

ThubnailThubnail

Celá realizace proběhla ve velikém chaosu, ale upřímně řečeno, stejně to byl dobrý výkon. Tolik různorodých technologií a zařízení přes potravinářské, zdravotnické, kosmetické a sportovní až po informatiku a reklamu.

ThubnailThubnail

Do přízemní restaurace nazvané Rapido jsem navrhnul sedací a stolový nábytek, který byl realizován přesně dle výkresů, což mne velice potěšilo. 

ThubnailThubnail

Po roce jsem ovšem zjistil, že jistá nábytkářská firma vystavuje tento nábytek na výstavě FOR Interier jako vlastní úspěšný model.

Jistě se v duchu ptáte, co jsem udělal. Neudělal jsem s tím nic. Jen jsem byl potěšen, že se to někomu líbilo. Vzpomněl jsem si tehdy na Machoninovou, jak nás chtěla zažalovat, když jsme v DBK její tmavočervený strop přetřeli na bílo. Bylo to od ní trapné. Asi si myslela, že ten dům je národní památka a že by měl navěky zůstat v původním stavu. 

 

93 MFK

Tak to je spřátelená firma, která se zabývá fyzioterapií. Unikátní dianosticko-léčebnou metodou. Prostě k Martině přijdete a ona řekne: Upažte pravou ruku... a jemně vám v tom brání. Pak levou a zase. Ukročit. Sehnout se. Předpažit. Zapažit... a vše si odťukává do počítače. Pak chvíli něco kliká a pak řekne. Hm, tak kulhání je zaviněno zánětem čtyřky vlevo nahoře.

Thubnail

Nebo naopak. Strašně vás bolí zprava za krkem a nevíte co s tím. Po pár minutách odcházíte s ujištěním, že je to výrůstek na levé patě, 

ThubnailThubnailThubnailThubnail

95 Pizzeria Verona

Pizzeria Verona. Opravdu italská. Se vším všudy. I sjednáním.

Thubnail

Dodnes jsem nedostal zaplaceno. Mám dojem, že investora honilo mimo mne ještě mnoho dalších.

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

96 Kavárna Benefice.

Hospůdka pro Čestmíra Kopeckého, s ním jsem strávil mnoho krásných komediantských chvil.

Thubnail

Je to sice už dávno, ale stejně se mi chvěje ruka když na ty časy vzpomínám. Tyto obrázky jsem našel po létech a zařazuji je na stránky až dves. Byl to jeden z prvních projektů.

ThubnailThubnailThubnailThubnail

97 Fitcentrum pod Týnským chrámem z roku 1993

Fitness pod Týnským chrámem byl docela zajímavý počin. Největší boj se zde sváděl s vlhkostí vzlínající z podlah. Nakonec se to řešilo jakými-si kanálky, kterými byla přebytečná vlhkost odváděna přímo do prostoru místností a ne do zdiva.

Thubnail

Zajímavostí bylo mohutné použití kvalitní truhlařiny, kdy bylo vše navrženo masivní a okázalé.

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

98 Aral pumpy

Pár obrázků ze série realizací pohostinských zařízení u čerpaxcích stanic Aral.

Thubnail

Bylo to vlastně pokračování projektování prodejen, jen s jiným investorem. A ne na náměstích středních a malých měst, ale v polích u benzínek.

Thubnail

99 Mowenpick restaurant

Jeden z prvních digitálně zpracovávaných projektů. Byl nesmírně pracný a objemný. Na svoji dobu možná revoluční. Hotelový luxusní restaurant v pseudogotickém slohu staré židovské Prahy.

Thubnail

Nevím co mne to napadlo začít vyrábět gotické plastické ornamenty ve 3D. Stokrát jsem to tehdá proklel, ale nakonec jsem to dotáhl do konce.

ThubnailThubnail

Abych si pak na tom konci vyslechl zamítavé NE. Asi jim vadil ten sedmiramenný svícen.

Stránka vygenerována 13. 7. 2024 2:34:27 za 27 ms.